Info Naisten Kympin ohjelma ja aikataulu

Naisten Kympin ohjelma ja aikataulu

10.00-17.00 Naisten Kympin infopiste sekä tapahtumatorin esittelypisteet ja palvelut avoinna

Päivän juontaa Esko Eerikäinen

10.00 Tapahtuma alkaa. Tervetuloa mukaan mahtavaan liikuntapäivään!
10.30 Aamujumppa /BY Fressi
11.00 Vahva Elämä Rebekka Jaakkolan haastattelu
11.30 MIKKO HARJU
12.20 Shekin luovutus Sydänliitolle
12.30 Alkujumppa / liikunta-alan monitaituri Kipa Tiivola

13.00 / 1. lähtö

  1. 13.00 Juoksijat kuuma ryhmä (koko reitti juosten alle 1h)
  2. 13.05 Juoksijat (koko reitti juosten n. 1h) 
  3. 13.10 Hölkkääjät (koko reitti juosten tai hölkäten n. 1h30min)
  4. 13.15 Kuntokävelijät ja kävelijät 
  5. 13.20 LadieSmile -osallistujat 

 

Erityisen tärkeää on, että osallistujat valitsevat kuntonsa mukaisen lähtöpaikan: ensimmäisenä lähtöön ryhmittyvät nopeat juoksijat, heidän jälkeensä hölkkääjät, loppupuolella kävelijät ja viimeisenä sauvakävelijät.

LadieSmilen osallistujat pääsevät matkaan, kun kaikki 10 kilometrin lähdöt ovat päässeet liikkeelle.

14.30 Kangoo Jumps -hyppykenkien esittely
15.00 Palauttava harjoitus lenkkeilijöille / By Fressi
15.20 Sambic tanssikoulun Back to Bahia esitys ja Kympin -tanssin opetus!

Maaliintulon jälkeen tarjolla piknik-välipala.

Iltapäivän chillailut piknikillä ja loungeissa.


17.00 Tapahtuma päättyy

Kiitos!

Pidätämme oikeudet muutoksiin!